Kimim ben?

1990 doğumlu biri olarak o zamanlar  biraz da televizyonun ucuzlamasıyla orta ve düşük gelirli biz Türk aileleri için hayatımızdaki yeri başkaydı. Sabahları kalkar kalkmaz çizgi film seansları olsun akşam yemek sonrası ailenin ortak eğlencesi haline gelirdi. Babalarımızın futbol maçı annelerimizin pembe dizilerinin dili olsa da anlatsa. Benim ise Jackie Chan‘ im vardı. Tüm filmlerini ezbere bilip, Çin’e olan ilgimi artıran muhteşem yakın dövüş sanatları.

Tabi her şey çocuklukta ki gibi kalmadı . Şu an ne bir dövüş ustasıyım ne de Çin’i baştan sonra keşfetmiş bir kaşif. Ama o zamanlar onu izlemek bir zevkti. Hala Youtube’ dan açar izlerim.

Filmlerinden özellikle 1998 yapımı ‘Ngo si seoi’ ülkemizde ise Afrika Kaplanı olarak bildiğimiz kaza geçirdikten sonra hafızasını kaybedip Afrika yerlileri tarafından bulunması ve intikam için Hong Kong’ a kadar süren eğlenceli bir o kadar da zevkli hikayesini anlatan filmi bu yazının başlığını oluşturmasına sebebiyet veriyor. Film yerlilerle anlaşma sırasında adı sorulduğunda ‘kimim ben‘ diye sormasıyla adının Kimim ben diye kalması  sahnesi hala beni güldürür.

Tekrardan kim olduğuma dönmek gerekirse başta da söylediğim gibi 90’ lı nesilim sokakta top oynayan, zile basan , yakan topun ne olduğunu bilen her şeyi deneyerek öğrenen son nesil .

Mayıs ayında İzmir’in gururu Ege Üniversitesi doğmuş daha sonra yine aynı yer de Su Ürünleri Mühendisliği okumuş, doğma büyüme hatta askerliğin acemiliğini bile İzmir ‘de yapmış biriyim. Körfezine aşık Asansör kordonun vazgeçememiş ve halen İzmir’de yaşıyorum.

İlk okul ,orta okul ve lise dönemim Karşıyaka Çiğli arasında, üniversite zamanı Bornova, mezuniyet sonrası Alsancak Konak da takılırım. Şu an aile şirketinde işçilik yapıyorum. Boş zamanlarımda koşu, yüzme, dağcılık, bisiklet ve ucundan da olsa dans ile ilgileniyorum. Bazen de kafam estikçe Anadolu’ yu geziyorum. Üniversite yıllarında bisikletle gezerken günümüzde uçak ve otobüs daha kolayıma geliyor. Yaş otuza yaklaştı tabi.

Günlük gelişmelere ne kadar bel bağlasam da belli bir program çerçevesinde hayatımın alfabe ile dansını size sunmaya çalışacağım. Yazı dili hafif meşref,dişe kemiğe dokunur olacağını bildirmek isterim.

Yazımı okuduğunuz için Teşekkürler!..

Saygılarımla;

Tunç YENİHAYAT

Ulaşım Bilgileri

+90 555 838 8188

hayatiminalfabeiledansi@gmail.com

Konak İzmir

Tüm Hakları Saklıdır 

HayatiminAlfabeİleDansi 2019

Desgned By: Tunç Yenihayat

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now