Yalnız İsen Yapamayacağın Faaliyetler

Yalnız yaşamı bir kader değil de tercih olarak yaşayan biri olarak yaşadığım zorlukları derlemek istedim.


Öncelikle restaurantlar da herkes ile aynı parayı ödersiniz ama en kötü, köhne ve arka yerlerde oturtulursunuz. Ve masa minimum 2 kişilik olacağı için garsonlar bir an önce çıkmanız için gözleriyle size mobing uygular.


Gece kulübü ya da barlara gittiğiniz de muhtemel sapık olarak görülür ve biri gelecek mi sorusuyla karşılaşırsınız. Hele ki erkek iseniz çoğunlukla o mekana alınmazsınız. Bu sebeple alındığınız mekanlara sürekli gitmek zorunda kalır. Ve orada çalışanla aranı iyi tutmak zorundasındır. Sonuçta adam seni içeri almış. Ne büyük lütuf değil mi? Alınınca da mutlaka bara yönlendirilirsiniz. Malum yalnız bir erkek %90 sapıktır. Ve masalar da yani kızların olduğu yerlere oturamaz. Restaurantlar ile aynı muamele tabi ki. Hesapta aynı tabi.


Ülke geleceği için fikirleriniz var ve bunu değerlendirmek için siyasete girmeye karar verirseniz. Tercih edilmezsiniz. Çünkü siyasi partiler sizin beyniniz için değil. Çevrenizi getirip, üye yapmanız için sizinle ilgilenirler. İki laflarından biri arkadaşlarını getir. Yeni üye yap demek olur.


Ben ülke yönetmek değil ama sivil toplum kuruluşları ile ilgileneceğim derseniz. Orada da aynı muamele mevcuttur. Sürekli daha fazla üye yapmak muhabbeti vardır. Çevreniz çok yok ise standart bir üye olarak yer alabilirsiniz. Ama sorumluluk alayım derseniz eğer, ilk sorulacak şey. Kendi ekibinizi kurup bize nasıl daha çok yardımcı olabileceğinizden bahsedilir. Yani yalnız iseniz, maalesef stk'lardan da uzaklaşırsınız.


Spor yapmak için bir spor salonuna kayıt olursanız. Grup derslerine arkadaşlarıyla gelen insanlar sebebiyle hiçbir zaman kafanız rahat etmez. Hocalarında daha çok böyle gruplara ilgili davranırlar. Sonuçta ne kadar çok kişi o kadar üye kaydetme imkanıdır. Yani oradan da uzaklaşırsınız.


İşe girdiğinizde bile çevresi geniş aktif kişiler yönetici olarak tercih edilir. Siz yalnız olduğunuz için asalak veya geri zekalı muamelesi görür. Ve oradan da uzaklaşırsınız. Susmanın erdem olduğunu anlayan yöneticiler sanırsam Çin atasözlerinde kalmış.


Bir sevgiliniz oldu ya da tanışma fırsatınız olduğunda ilk sorulan soru arkadaş çevrenizdir. Seni tanımak için hep kankanı sorarlar. Halbuki karşında durursun ama o illa arkadaşı sorar. Arkadaşınız olmadığını da öğrenince uzaylı gibi davranır ve evet oradan uzaklaşırsınız.


Şimdilik aklıma bu kadarı geldi. Zamanla güncelleme yapacağım.

1 görüntüleme

Ulaşım Bilgileri

+90 555 838 8188

hayatiminalfabeiledansi@gmail.com

Konak İzmir

Tüm Hakları Saklıdır 

HayatiminAlfabeİleDansi 2019

Desgned By: Tunç Yenihayat

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now