#Renovatio

#Renovatio

Dünya da gelişmişliğin ölçeği olarak her daim eğitim seviyesi ile ölçülmüştür. Bu sebepten bilinir ki öğretmenler kutsaldır. Olmalı da ta ki günümüze kadar. Nerede o eski bayramlar ile başlayan hikâyeler ile büyüdük. Günümüzde ise öğretene saygının kalmadığı yıllardayız.


Bu bozukluk yeni nesille başlamadı. Biz ile başladı. Başlama sebebi ise dinlemekten vazgeçmemiz ile alakalı. Dinlemedik, görmedik, kanadığını fark etmedik. Şimdi o yaralar hayatımız oldu. Bunun çözümü insan kaynaklı olduğu için yine insan kaynaklı halledilmesi taraftarıyım.


Bunun çözümü için dünya da binlerce dernek vakıf ve kuruluş var. Bir şeyler için çalışıyorlar ancak ben yetersiz ve belli kısma hitap olduğunu düşünüyorum. Bence çözüm bu değil.


Bence çözüm herkesin içinde, kendine ait, vicdanına özgü olduğunu düşünüyorum. Herkesin dünyanın insanlığın daha iyi olması için fikri olduğunu düşünüyorum.


Bunun için illa bir kuruluşa üye olmak yerine her gün kişi kendi başına bir #renovatio yani yeniden doğuş gerçekleştirebilir.


Nasıl olduğunu sormayın bende bilmiyorum. Ama dünyanın ve insanlığın geleceği için eminim yapacak şeyleriniz vardır. İçinizdeki potansiyelin azımsanmayacağını düşünüyorum.


Bu ayrı bir düşünce akımı olmak değil de, aslında var olanların bir bütünü şeklinde daha doğru olur. Örneğin sıfır atık, tema, lösev, unicef ve birçok sivil toplum kuruluşu ve devletlerin bir bütünü gibi. Ve bu akım benim değil, sizin veya senin olmalı. İlla bir grubun üyesi olmana gerek yok. Tek başına da başa çıkabileceğini düşünüyorum ki bunu okuyorsan zaten başarmışsın.


Beyni olmayan bir virüs bile tüm dünyayı etkileyebiliyorsa, insanoğlu neler yapar bir düşün ve ayağa kalk.


Şimdi hareket zamanı daha iyi bir gelecek için başla. Ben başladım bile. Sıra sende!..


Unutma sensiz dünya bir kişi eksik. Bu dünya bizim evet senle beraber.


#renovatio #corona #covid19 #covid #topluhareket #akım #renovatioakımı #hepimizbirimiziçin #yapabiliriz #youcandoit

0 görüntüleme

Ulaşım Bilgileri

+90 555 838 8188

hayatiminalfabeiledansi@gmail.com

Konak İzmir

Tüm Hakları Saklıdır 

HayatiminAlfabeİleDansi 2019

Desgned By: Tunç Yenihayat

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now