Neden Yazamıyorum Ben Osman Abi?

Bir aylık yazmama serüveninden sonra tekrar merhabalar, neden yazmadın sorusuna gelince bunun için bir çok sebebim var. Birincisi tabi ki de tembellik ikincisi de sanırsam, dünya da bir salgın var ve insanlık evden çıkma problemi yaşıyor. E benim de malzemem siz insanlık olduğu için de sorun oluyor. Korona hakkında yeterince yazdığımı düşünüyorum zaten.

Bir de yazmak için içimde ‘yazma’ isteği oluşmadı. Aynısı eminim siz okuyucularda da oluyordur. Bazen bir kitabı bir ayda bitiremezsin ama başka bir kitap bir günde bitmesi gibi.

İlk bloğu açtığımda her hafta yazacağımı iddia etmiştim. Ama ben Türkiye devlet üniversitesinde kendini bilim yaptığını zanneden devlet memuru kılıklı bilim adamı değilim ki, bu ki rutin haline getireyim.

Tıpkı bilim de edebiyat gibi ilham ya da fikir gerektirir. Bakmayın siz üniversite öğretmenlerine onların tek derdi. Nasıl daha çok ders alır da ek gelir kazanırım. Sözüm gerçekten bilim yapanlar değil. Gerçek olanlar zaten kendilerinin ne sosyal medya hesabı, nede şekil kıyafet ve gözlüklerle bilim ayağına tatile çıkarken çektikleri selfieler ile görmeyiz. Onların adlarını duymazsınız. Tıpkı pelerinsiz kahraman gibilerdir.

Bu bir ay da ne yaptın dersen, önce işe gittim. Evde kalacak kadar şanslı değilim. Ama evde kalanlar da sanki taş taşıyorlar da isyandalar. Sonra malum 2 aydır dışarı çıkamayınca bekar erkek olarak, Türkiye de yasaklı vpn sitelerde bol bol gezdim. Tinder ı aktif kullandım. İnstagram da da ohoo orası biraz ayıp :)

2 aylık salgın savunma dönemi boyunca iyice temizlik öğrendim. Ev yemekleri konusunda uzmanlaştım. Ve sürekli evde zaman geçirince elimin altında biriken kağıtları gördüm. O kağıtlar evet tahmin ettiğiniz gibi paraydı. İnsan çıkmayınca para da harcayamıyor. Bu krizde para kazanan tek benim galiba. Durum böyle olunca da yatırım araçları vs ye merak sardım.

Yatırım demek borsa yani hisse senedi. Borsanın aktifleri insanlık olunca da insanlık tarihi ve sosyoloji ile ilgilenirken buldum kendimi. Hatta 4 yıldır bitmeyen işletme açık öğretim lisans bölümümü ikstisat'a taşıma fikri edindim. Ve hatta bazı üniversitelerde lisans eğitimden doktoraya geçme bölümleri keşfettim. (Amacım bilim adamı olmak değildir,lütfen taşlamayınız)

Yani koşuşturmayıp evde oturunca iç sesime kulak vermeyi öğrendim. Yıllardır sol beynimi aktif kullandığımı düşünen biri olarak meğersem sağ yani duygusal biri olduğumu fark ettim. Meğer ben sözelciymişim. Korona kime ne öğretti bilmiyorum. Ama evimi daha çok sevmeyi, okuyarak kendimi geliştirmeyi, internetin nimetlerini öğrendim. Ve bir çok dahası. Hepsini zamanla yazma taraftarıyım. Ama yazılarımı farklı bir platforma taşımam söz konusu.


Not: Başlığımda ismini kullanmama izin verdiği için Osman abime de teşekkürler.

İlginiz için teşekkürler.

Saygılarımla;


Tunç Yenihayat

4 görüntüleme

Ulaşım Bilgileri

+90 555 838 8188

hayatiminalfabeiledansi@gmail.com

Konak İzmir

Tüm Hakları Saklıdır 

HayatiminAlfabeİleDansi 2019

Desgned By: Tunç Yenihayat

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now