Erkeksen Ya Sapıksın Ya Da Katil

2019 un son günleriydi. Blog sayfamda hem toplum sorunlarına eğilmek hem de sayfamın okunurluğunu artırmak için bazı derneklerle iletişim kurma girişiminde bulunmuş, ağzımın payını aldığımdan söz etmek istiyorum.

Bunu daha önce yazmayı düşünüp uzak durmuştum. Sebebi ise feminizm akımı tarafından taşlanmaktan korkmakla ilgiliydi. Şu an da korkuyorum ama hazır ncov19 sebebiyle sosyal izolasyon ve sokağa çıkma kuralları sebebiyle, evimde güvendeyim. Evime gelseler de 1,5 metre zorunlu izolasyon var :))

Espri olarak yazsam da maalesef sosyal medya ile herkesin herkes hakkında yorum yapabilme hakkı hiç hoş olmadı. Karşı düşünceye saldırmanın, nimet olduğu zannedilen bir akım var. Saygı mı o ne? Ya bizden ya da yok olmaya mahkumsun muhabbeti.

Kadın hakları için birkaç derneğe yazsam da sadece Kadın Meclisi grubuyla diyalog kurabilme şansım oldu. Aramızda ki diyalog, ilk başta normal geçse de sonlarına doğru tehdit eden kişi olmuştum. Bu günlerde aynı fikirde olmayan ya terörist ya da kişiyi tehdit ediyordur zaten.

Diyalog da talep ettiğim yönetimlerine katılıp, yasa yapıcılara yardımcı olmaktı. Ancak kadın meclisinde bunun sadece kadınlara özgü bir durum olduğu söylenildi. Bende bunun üzerine erkek olduğum için cinsiyet ayrımı ile eşitsizlik yaptıklarını söylediğimde ortalık, kan revana döndü. Kadınların, toplum içinde cinsiyet ayrımı sebebiyle kadın haklarını koruyan kurum,söz konusu erkek hakkı olunca her şeyi yapmakta kendini haklı buluyor. Tamamıyla ya bizdensin ya da öl mantığının ta kendisi.

Durup biraz düşününce, Türkiye de feminizmde kadın haklarının ihmal edilmesi üzerinden tüm erkeklere açılan bir ayrıştırmadan farkı yok aslında. Ve eğitim seviyesi düşük kadınların erkekler tarafından mağduriyetini kullanarak toplumu ayrıştırıcı bir hareket haline gelmesi üzücü.

Hedefim tüm kadın dernek/vakıfları değildir. Aralarında erkek cinsiyetinin hepsini aynı sınıfa koymayanlar da elbet mevcuttur. Ama çoğunluğu feminizm adı altında erkek cinsiyetini düşman göstermektedir. Evet ülkemiz başta olmak üzere dünya da kadın katlediyor. Taciz ediyor. Ama bunu tüm erkekler yapmıyor. Ama hepsinin aynı sınıfa sokulup, nefret kusulmasını insan haklarına aykırı buluyorum.


Lütfen kadın erkek ayırmadan hepimiz girdiğimiz toplulukları tanıyarak katılalım. İnsanların hepsi eşittir ama aynı kişiler değildir. Hayatımda bir kadına şiddet göstermeyen biri olarak, sırf hemcinslerimden ötürü feminist gruplar tarafından hedef gösterilmekten yoruldum. Yolda güzel bir kadın görünce bakıp, gülümsemenin neresi yanlış? Ayrıca bir kız çocuğu görünce gülümseyip otobüsten el sallamayı özledim. Tüm erkekler katil ya da sapık değildir.

Kadın bedenini toplum ayrıştırma,siyaset,toplum mühendisliği ve benzeri amaçları için kullanılmasını insan hakları suçu olarak görüyor. Ve gerekli müdahalenin acilen yapılmasını talep ediyorum.

Bilinçlenelim, bilinçlendirelim.


Saygılarımla

Tunç Yenihayat

9 görüntüleme

Ulaşım Bilgileri

+90 555 838 8188

hayatiminalfabeiledansi@gmail.com

Konak İzmir

Tüm Hakları Saklıdır 

HayatiminAlfabeİleDansi 2019

Desgned By: Tunç Yenihayat

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now