Bir Kutuda Olsa Karar Vermek Zor Zanaat

En son güncellendiği tarih: 30 Kas 2019

Son yılların trendlerinden olan kendi şirketini kurmak ve girişimcilik namına, sayfalar da sık sık rastlanılan bir görsele denk geliyorum. O da gün için ne kadar az karar verirseniz, kararlarınızın o kadar verimliliğinin artmasından bahsediyor.


Hatta Steve jobs ve Marc Zuckerberg’de işe her zaman aynı kıyafetle gelip, gün içindeki karar verme oranlarını azaltmaya çalışıyorlar.


Şahsen bir holding ya da girişimcilik firmam yok. Ama olması için bu gün yaşadığım bir mevzu sonucu, bol bol vaktim oluştu. Bazı kararlarımdan ben vazgeçtim. Bazıları ise benden vazgeçti.

Kitap okumaya neden, nasıl başladım hiç hatırlamıyorum. Ama bir anda emeklilik hayalim bir kitapçı açmaya kadar ilerleyen bir açlıkla saldırıyorum. Ayda minimum 5 kitap okuyor ve sürekli yenilerini internetten sipariş ediyorum.


Kitap dünyası sonsuz bir deniz misali, şunu da okuyayım bunu da derken, bir sürü kitabın oluyor ondan yana bir sıkıntı yok. Ama bir ucundan girince hep aynı kuluvarda, bir değirmen eşeği misali dolaşıyor buluyorsunuz kendinizi.


İşte burada yeni kitaplar arıyor ve bu belli süreden sonra aramanın yorduğunu fark edip, aylık okuduğun kitap sayısını dahi düşürüyor. Çünkü bu da farklı da olsa bir karar verme mekanizmasını tetikliyor.


Bende bu döngüde iken karşılaştım kendileri ile, bir nevi her ay farklı perspektifleri ve tatlı Sürpriz ayraç,kartpostalları ile beni benden aldılar. Karşınızda www.birkutukitap.com . Kendileri aslen ‘bir yudum kitap’ projesinin devamı.


Bir yudum kitabı bilmeyenleriniz için her sabah mail adresinize, kendi seçtikleri kitaplardan alıntılar gönderen bir girişimci firma. Bunu yapabilmek için editör grupları var. Ve bu alt yapı sayesinde her ay cüzzi miktar karşılığında, 3 adet kitap gönderiyorlar.


Bu kitapların belirli konsept ya da konuyla ilgili olup, kitaplığınıza yeni pencere açıyor olması heyecan verici. Ve araştırma kitaplarım arasında bana yeni soluk oluyorlar. Bana kalsa yakın Türkiye tarihi ve dış politikada kaybolup gideceğim.


Sonuç olarak yeni bir nefes,heyecan istiyorsanız. Ama aynı zaman da yorulmamak. Kendilerini tercih edebilirsiniz. Abonelik için her ay , ‘bu kitapları göndereceğiz, beğenmediyseniz abonelikten çıkabilirsiniz’ maili atacak kadar da dürüst ve ahlaklı iş yaptıklarının da altını çizmek isterim.


Saygılarımla;

Tunç Yenihayat

0 görüntüleme

Ulaşım Bilgileri

+90 555 838 8188

hayatiminalfabeiledansi@gmail.com

Konak İzmir

Tüm Hakları Saklıdır 

HayatiminAlfabeİleDansi 2019

Desgned By: Tunç Yenihayat

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now