Anlamak Yada Anlatmak Tüm Mesele Bu

Gelişen teknoloji sayesinde artık koca iş merkezlerine veya plazalara ihtiyacımız kalmadı. Bunu Covid19 sayesinde Türkiye’de öğrenme şansı buldu. Aslında bir çok kişi bunu farkındaydı ancak halkında kopmuş devleti yeni fark etti.

Artık sırf şirketinizin insan kaynakları tarafından işe alındı diye normal de hiçbir muhabbetinizin olmadığı insanlarla ile konuşmak ve aynı mekanda çalışmak zorunda değilsiniz.

Ancak dünya da hayatınızı devam ettirebilmeniz için maalesef iletişim kurmak zorundayız. Bu sadece iş adamları için geçerli gibi gözükse de, bir çalışan olarak bile iş görüşmesinde kendinizi tanıtıp, ona göre maaş alırsınız. İş hayatının öncesinde de çok çalışmasa da öğretmenler ile iletişimi yüksek diye yüksek not alan bir çok kişiyle tanışmanız mümkün.

Dünya üzerinde ürettiğiniz mal/fikrin işinize yarayabilmesi için onu para ya da ayni hizmete çevirmelisiniz. Bunu iletişim başlığı altında iki yolla becerebilirsiniz ki bunlar anlama ve anlatmadır.

Anlama işinde çok konuşmaya ihtiyacınız yok aslında. İyi bir dinleyici ya da gözlemci olsanız da yeterli. Bu sizin borsa da işinize çok yarar. İnsanları kavrayarak ona göre yatırım yapar ve keyfinize bakarsınız.

Anlatma ise, işin biraz daha aktif kısmıdır. Ve kesinlikle farklı bir yetenek ister. Bu kısımda kendiniz bir değer üreterek bunu pazarlamanız ile oluşur. Anlama da var olana yapılan yatırım ile kazanmanın aksine burada siz bir değer yaratabilirsiniz. Ve çevrenizde ki bir çok değerli şirket bu yolla üretilmiştir.

İki yolunda yatırım ya da hayatı kazanma konusunda kendince avantajları vardır. Ve tamamıyla sizin tercihinizdir. Hangi yolda giderseniz gidin buna emek harcamak zorundasınız.

Şahsen para kazanmak ve hayatı idame ettirmek zor bir zanaat değildir. Asıl zor olan ilişki kurmak ya da toplum tarafından kurmak zorunda bırakılmaktır.

Saygılarımla

Tunç Yenihayat

0 görüntüleme

Ulaşım Bilgileri

+90 555 838 8188

hayatiminalfabeiledansi@gmail.com

Konak İzmir

Tüm Hakları Saklıdır 

HayatiminAlfabeİleDansi 2019

Desgned By: Tunç Yenihayat

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now