30 Oldum Serisi - 1

Bu gün benim doğum günüm ve son yüz yılın en sıcak 15 mayısında balkonda sandalye üzerinde oturuyorum. Teoman'ın şarkısı için kendisine teşekkür ederek başlıyorum bu gün.

Konuyu uzatıyorum çünkü her ne kadar kabul etmesem de artık 20 ‘li yaşlarım bitti ve dolu dolu 30 oldum. Ve korona salgını sebebiyle evimin balkonunda oturarak pastamı yiyorum. Pasta derken bu sene baklava ile girdim. Daha lezzetli ve farklı.

Evde oturmamı ve yalnız olmamı karantinaya bağlamayacağım. Bu şirketini iyi yönetemediğini kabul etmeyip, tüm suçu ekonomik krize bağlamak ile aynı sorumsuzluk olur.

30 yaşında olan biri olarak yıllar ve değişimi gözlemleme şansım oluyor. Ve bu benim hayatım ve benim beynim olduğu için farklı karar ve sonuçlar çıkıyor . Öncelikle zamanla daha içe kapanır oldum. Yani karantina olmasaydı da ben evde tek olurdum.

Mesela öncelikle sosyal medya hesaplarında artık kendi adım yer almıyor. Sonrasında otu b.ku paylaşmıyorum. Galiba yaşlanıyorum. Tabi ki de şaka. Toplumu daha az takmaya başlıyorsun. Mesela pasta yerine baklava gibi. Sonra arabamı satılığa çıkardım. Ve yerine motor bisiklet almayı düşünüyorum ve bisikletimi tur için dizayn edip yola çıkma fikri doğuyor.

Sonra daha acımasız oluyorsun, 50 yaşında emeklilik planlarını aktifleştirip bencilce bir plana oturuyorsun. Tabi bekar olmanın avantajı var. Ama yeterli birikimin yok ise evlilik için borçlanıp, üstüne çocuk sahibi olmak ne kadar doğru. Sonuçta bu bir köpek sahiplenirken bile en az 7 yılına maal oluyor. Ya çocuk kafadan 25 sene.

Not: Bunu bir seri olarak düşünüyorum. Zamanla güncellenecek ya da unutucağım. Nede olsa bu blog da hayatta benim. Sende sahip ol ve hükmet. :))

2 görüntüleme

Ulaşım Bilgileri

+90 555 838 8188

hayatiminalfabeiledansi@gmail.com

Konak İzmir

Tüm Hakları Saklıdır 

HayatiminAlfabeİleDansi 2019

Desgned By: Tunç Yenihayat

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now